David Suchánek začal svoji profesní dráhu v KPMG jako auditor. Po 2 letech se přesunul do jiné společnosti do auditu interního a nyní pracuje jako interní auditor v ČSOB Pojišťovně. Kromě této práce také 2 roky vyučoval na Univerzitě Pardubice.

Proč jste si vybral kariéru/ práci v auditu/financích?

Když jsem se po vysoké škole rozhodoval, kam dále povedou mé kroky, radil jsem se i se svými známými, kteří již ve společnostech “BIG 4” pracovali a Ti mi doporučili, že je to vhodný začátek budoucí kariéry. Člověk se může při auditech různých společností seznámit s rozdílnou podnikovou kulturou a tím i do budoucna poznat, kde by třeba mohl následně chtít pracovat.  Ačkoliv to nebylo vždy úplně jednoduché, získané zkušenosti se mi hodily a vždy jsem byl za ně rád.

Co Vás na Vaší práci nejvíce baví?david-suchanek

Má aktuální práce interního auditora je zajímavá v tom, že člověk stále potkává nové lidi a musí si udržovat aktuální informace o dění ve firmě i obecně ve finančním světě. Interní auditor má přístup a dozvídá se informace mezi prvními ve firmě a vždy ví, měl by vědět, co se bude dít. Samotná práce po něm vyžaduje, aby se neustále vzdělával a byl stále v “obraze” a byl připraven na další nové “výzvy”.

Proč jste začal studovat ACCA?

V rámci práce v KPMG bylo po všech začínajících auditorech požadováno, aby ACCA studovat začali. Toto byl i můj případ. Z počátku jsem k tomu přistupoval k jako každému jinému školení a význam studia mi došel až později.

Co Vás motivovalo ACCA dokončit?

Musím přiznat, že mne mnohokrát napadlo, že bych studia ACCA zanechal, ať již to bylo v době, kdy jsem dodělával své doktorské studium a musel jsem se soustředit na psaní disertační práce nebo když jsem nemohl zmoci nějakou zkoušku. Nakonec jsem ale vytrval a jsem za to rád. Vždy se snažím řídit se heslem: “Když už člověk něco začne, měl by to dokončit”. Ačkoliv to třeba může trvat i déle, než původně zamýšlel.

Pomohlo Vás studium ACCA v praxi a jak?

Studium mi umožňuje mít přehled i o jiných oblastech, než kterým se momentálně věnuji v rámci své pozice interního auditora. Nejvíce mi pomáhá, že mi umožňuje mít stále přehled v aktuálním vývoji v IFRS standardech.

Studium mi rovněž pomohlo v rámci vlastní výuky na vysoké škole, kde jsem mohl studentům zprostředkovat novinky ze světa účetnictví.

Co byste poradil mladým lidem na začátku kariéry?  

Ať občas vydrží dělat i věci, o kterých si myslí, že je nikdy  nebudou v životě potřebovat, či je vůbec nebaví. Člověku se pak mnohokrát v životě hodí i to, co si myslel, že nikdy nebude potřebovat. A vytrvat, ne všechny cesty v životě jsou přímočaré a i řeka je krásnější se svými meandry, než když je její tok narovnaný:)!

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This