Má první sezóna v auditu: co mi dala a vzala?

Text: Denisa Plíhalová, Audit Analyst, Audit Commercial, KPMG

 

Nedávno jsem skládala zkoušku ACCA Performance management. Klíčem pro úspěch je tu schopnost umět odpovídat ve stylu: ,,On the one hand, the positive effect is this. On the other hand, the negative side is this. Conclusion is…“ Přesně v tomhle duchu bych mohla shrnout i to, co mi dala a vzala moje první auditní sezóna. Takže…

On the one hand…

Vzpomínám si na svůj první pracovní týden. Zorientovat se v auditním programu byl nadlidský úkol. Správně si přebrat a obstojně zapracovat informace od klienta byl hned druhý. Sebrat odvahu a říct kolegovi: ,,Nevím, jak to udělat. Prosím, poradíš mi?“ byl třetí.

Včera, dnes a zítra

Teď, po roce v KPMG, se nebojím zeptat. Ani kolegů, ani klienta. Kolegové byli vždy ochotní pomoct. Klientovi zase dodatečné dotazy lichotí. Když vidí zájem, velice rád se rozpovídá o své práci. Během první sezóny jsem prošla 24 podniků, kde jsem dokonale poznala nejen jejich procesy, ale taky se detailně prošťourala jejich náklady, výnosy a vztahy s obchodními partnery. Znám nejtemnější zákoutí natvořených rezerv, úvěrů i zástav, stejně jako dohadných položek.

Třešnička na dortu

Spolu s absolvováním prvních ACCA zkoušek jsem neskutečně zvedla svou úroveň business angličtiny. Moje práce v Excelu připomíná čarovný um Harryho Pottera. A tak silnou koncentraci chytrých a pracovitých lidí jsem zažila až tady v KPMG.

On the other hand…

Vzalo mi to 1930 pracovních hodin života. Čtyři obnošené košile. Dvoje ochozené lodičky. Trochu spánku a bláhového optimismu.

The conclusion is…

Shrnutí zní následovně: ,,Stálo to za to!“ Práce v auditu KPMG je o spolupráci s různými lidmi a o zajímavých zakázkách. Pod tvrzení: ,,Jeden rok zkušeností tady rovná se třem letům jinde!” bych se mohla podepsat. Víc netřeba dodávat.

Přijď si vyzkoušet sezónu na vlastní kůži! Ještě máme pár volných míst v našem týmu auditu commercial – koukni sem a dej o sobě vědět!

 

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This