ACCA vyhlašuje u každé zkoušky dvakrát ročně nejlepší studenty. Ve zkoušce F4 Corporate and business law získal v červnu 2014 nejvyšší počet bodů v České republice Miroslav Boček. Zisk 92 bodů znamenal nejen nejlepší výsledek v ČR, ale také 6. místo na světě. Mirka jsme se zeptali, co mu při přípravě na zkoušky pomáhá.

Proč jste začal studovat ACCA?

Jelikož moje pozice v bance vyžaduje poměrně vysoký stupeň odbornosti a komplexní pochopení všech souvislostí, již po nástupu jsme s moji nadřízenou diskutovali možnosti dalšího rozvoje. ACCA se velmi rychle ukázala jako jasná volba.

Najdete nějaký rozdíl mezi studiem ACCA ve srovnání s Vaším předchozím vzděláním?

Studium VŠ mi poskytlo základní rozhled. Studium ACCA je mnohem více zaměřené na potřeby mé práce.

acca_2014_10_13_no067Jakou podporu využíváte při přípravě na zkoušky?

Na zkoušku využívám zejména materiály od BPP a materiály volně dostupné na internetu – ACCA technical articles, volně dostupná videa na youtube, opentuition, atd.

Jak se Vám daří skloubit studium ACCA s pracovním a osobním životem?

Snažím se připravovat průběžně ve volném čase po malých dávkách. Nicméně zejména v období těsně před zkouškami je skloubení ACCA, pracovního a osobního života poměrně náročné. Naštěstí mi ale přítelkyně i zaměstnavatel vychází v tomto období vstříc.

Co byste poradil ostatním studentům, kteří se připravují na ACCA zkoušky?

Asi těžko můžu vymyslet nějakou univerzální radu. Pro mne je vždy základem snažit se pochopit veškerou látku a nevynechat žádné téma, abych pak u zkoušky nebyl otázkami překvapen.

Máte nějakou fintu, jak získat tak vysoký počet bodů?

Fintu asi nemám. Snažím se připravovat tak, abych ke každému tématu byl schopen něco napsat. Velmi mi v tomto ohledu pomáhají passcards a opakování.

V čem si myslíte, že Vám ACCA kvalifikace může pomoci v budoucnosti?

Může to znít jako cliché, ale rád dělám svou práci pořádně a k tomu potřebuji látce dobře rozumět. ACCA beru jako příležitost lépe porozumět tomu, co dělám, a získat tím znalosti pro zvládání dalších, náročnějších úkolů.

Miroslav Boček pracuje jako účetní metodik v Raiffeisenbank a.s. Jeho hlavním úkolem je metodicky zastřešit vybrané oblasti účetnictví banky tak, aby banka byla v souladu s platnou regulací. Současně ve výše uvedených oblastech poskytuje podporu zbytku banky, například při nastavování nových produktů nebo při změnách procesů.

 

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This