Filip Zálešák získal ocenění Global Prizewinner ve zkoušce P7 ve zkouškovém období září 2016. Filip pracuje jako Audit Senior ve společnosti EY. 

Proč jste si vybral kariéru ve financích?

Protože mě zajímala oblast ekonomie a financí, rozhodl jsem se pro studium na ekonomické fakultě. Po ukončení studia jsem pak hledal uplatnění v oblasti účetnictví a daní a nejvíce mě z toho zaujal finanční audit.

 Jakou podporu využíváte při přípravě na zkoušky?

Velkou podporou je studijní volno, které nám poskytuje zaměstnavatel. V rámci něj máme přípravné kurzy nebo čas na samostudium. Materiály k přípravě, včetně otázek z předchozích let, jsou pak také na velmi dobré úrovni.

Jak se Vám daří skloubit studium ACCA s pracovním a osobním životem?

Studium ACCA určitě jde skloubit jak s pracovním, tak osobním životem.  Důležité je z mého pohledu si přípravu naplánovat pokud možno dopředu a vyhradit si na ni dostatek prostoru. Vzhledem k tomu, že termíny zkoušek jsou známy dostatečně v předstihu, tak se mi to většinou daří.

Co byste poradil ostatním studentům, kteří se připravují na ACCA zkoušky?

Poradil bych určitě to, aby si každý našel svůj způsob přípravy, protože každému vyhovuje jiný přístup. Důležité je také naplánovat si dostatečně dopředu prostor ke studiu. Doporučuji si osvojit „exam technique“, tedy to, jakým způsobem strukturovat odpovědi a jak jsou dané zkoušky hodnoceny. K tomu jsou užitečné specializované kurzy nebo přípravné materiály, které obsahují otázky z předchozích let.

Máte nějakou fintu, jak získat tak vysoký počet bodů?

Na zkoušku jsem se připravoval obdobně jako na ostatní zkoušky. V porovnání s předchozími zkouškami jsem měl však výrazně více času na přípravu přímo před samotnou zkouškou. Pokud je to možné, tak bych doporučil vyhradit si dostatek prostoru na přípravu přímo před zkouškou a zpracovat co nejvíce příkladů z předchozích let.

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This