Ocenění Finanční ředitel roku vyhlašuje každý rok CFO club v České republice. Tento rok ocenění získal FCCA člen pan Tomáš Kouřil z O2 . Tomášovi také v Praze osobně pogratulovala prezidentka Rady ACCA paní Alexandra Chin.

IMG_5847

Gratulace od ACCA prezidentky Alexandry Chin

Proč jste se rozhodl pro kariéru ve financích?

Svoji kariéru jsem zahájil v marketingu a pochopil jsem, že bez znalosti financí to není ono. Tak jsem si vlastně studium protáhnul a ve velké čtyřce se naučil finanční základy.

 

Co Vás nejvíc baví na Vaší současné práci?

To, že dělám v jednom z nejrychleji se měnících odvětví a mám možnost ovlivňovat, jak bude naše firma vypadat za několik let. Jsme kótováni na burze, financují nás nejvýznamnější banky, a přesto jsme schopni rychle přijímat rozhodnutí, která jsou pro úspěch našeho podnikáni nezbytná.

 

Jak se práce finančního ředitele vyvíjí a jaké sledujete trendy?

Od reportování a plánování čísel k spoluzodpovědnosti za směřování celé firmy. Být firemním policajtem je jedna věc, a ochota převzít vlastní zodpovědnost za strategické směřování firmy druhá.

 

Čím se vyznačuje ideální člen Vašeho týmu?

Bystrý, s ochotou měnit věci za pochodu, pokud je třeba.

 

Jakou radu byste dal těm, kdo chtějí řídit finance ve velké společnosti?

Projít si menší firmou a ideálně blízko majiteli. Pokud je někdo odkojen velkou korporací, může mít chápání selského rozumu vychýlené. Průprava ve velké čtyřce a zkusit si fungování v mezinárodním prostředí jenom pomůže.

 

Co pro Vás znamená ocenění Finanční ředitel roku 2015?

Samozřejmě mě to potěšilo. Nicméně je to ocenění kolektivní, žádný finanční ředitel bez skvělého týmu toto ocenění získat nemůže.

 

Co pro Vás znamená členství v ACCA?

Když jsem začínal ve financích, žádné srovnatelné vzdělání v českém prostředí nebylo. Kombinace dvouletého studia ACCA a praktické použití v rámci velké čtyřky byla sice tvrdá škola, ale byla to z mého pohledu ta nejlepší cesta.

 

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This