Muj denOndřej Beránek nastoupil do oddělení auditu EY  v roce 2010 po absolvování magisterského studia na Maastricht University v Holandsku. V roce 2011 se stal členem specializovaného auditového oddělení zaměřujícího se na poradenství v účetní oblasti. V roce 2014 se stal i členem oddělení procesního poradenství v oddělení zlepšování výkonnosti společností.  V současné době Ondřej při své práci propojuje znalost účetních standardů s monitoringem a standardizací a navrhuje zlepšení procesů konkrétních firem.

 

6:45 – Budík zvoní. Někdy vstanu hned, někdy ho posouvám na trošku později. Pak oba s manželkou vstáváme, dáme si rychlou snídani a připravíme se k odchodu z domu.Ondrej Beranek

7:30 – Odjíždím do práce. Cestou většinou telefonuji s kolegy nebo s kamarádem, často si čtu zprávy na telefonu. Nezbytností je i nákup dobré svačiny.

8:15 – Po příchodu do práce si uvařím kávu, pozdravím se s kolegy a krátce si popovídáme o tom, co nás čeká. Někdy jedu přímo ke klientovi, většinou po Praze, ale občas do vzdálenějších končin, což vyžaduje zrychlení předcházejících ranních procesů, nabrání ostatních kolegů někde na metru a hurá na výlet, káva je však samozřejmostí i za volantem.

8:30 – Pokud zrovna neřídím, vyřizuji ranní dávku pošty a přemýšlím, jak je možné, že moje e-mailová schránka už dávno nepraskla.

9:00 – Scházím se s týmem kolegů, se kterými pracuji na aktuální zakázce. Shrneme si, jak daleko jsme se dostali s minulými úkoly, rozdělíme si další práce a stanovíme si termíny, do kdy zpracujeme další naplánované úkoly.

10:00 – Věnuji se diskusím s klientem, na jehož zakázce právě pracuji, probíráme jeho požadavky a naše návrhy a řešení, optimalizujeme celý postup, tak aby čas nebyl naším nepřítelem. Typickým případem je, že klient chce zlepšit svůj reportovací proces při zpracování manažerských závěrek, nebo provést kompletní konsolidaci dle určitých účetních standardů. Také operativně řeším další ad hoc záležitosti, které se objevují v průběhu dne.

12:30 – Když to situace dovoluje, rádi si s kolegy zajdeme na oběd, který pravidelně prokládáme humornějšími záležitostmi. Někdy si místo sezení v restauraci s kolegou zajdeme zahrát squash, což sice unaví tělo, ale osvěží mysl a dobije energii na celé odpoledne, cestou to samozřejmě vezmeme přes místo, kde mají nejlepší hamburger v Česku (na stojáka).

13:30 – 15:00 – Řeším další ad hoc záležitosti, účastním se týmových schůzek a zkrátka dělám, co je zrovna nejpotřebnější. Multitasking není jen devizou žen.

15:00 – Čas na svačinu a odpolední kávu – když jsem nastoupil do EY, na prvním školení mě učili, nejen prací živ je člověk.

15:30 – 16:30 – Připravuji denní de brief pro klienta, jehož součástí je podat klientovi informace o činnostech, které jsme ten den na jeho zakázce realizovali, jaké jsou výsledky nebo zjištěné informace a jaký bude další postup, případně se domluvíme na schůzkách nebo telekonferencích v následujících dnech.

17:00 – S týmem sumarizujeme uplynulý den a připravujeme se na ten následující.

18:00 – Pomalu se snažím ukončovat rozdělané činnosti a úkoly, abych se v rozumnou dobu dostal domů, ale většinou to není možné, protože mám ještě další jednání s kolegy, nebo telekonference.

Po 19:00 – Večer většinou trávím s manželkou, někdy se sejdeme ve městě, jindy zajdeme na golfovou akademii trénovat údery, jdeme si zaplavat, nebo se jen projdeme po zahradě, společně se navečeříme a popovídáme si. Dost často ještě večer otevřu pracovní počítač a vyřizuji některé nedokončené záležitosti.  Pustíme si nějaký český film a společně se smějeme našim oblíbeným hláškám. Pravidelně však večer zakončím pohárem vína a posezením u svého akvária – vodní svět mě náramně uklidňuje.

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This