V poslední době se objevilo několik průzkumů o tom, jak se v pracovním prostředí chová tzv. generace Y, zda jí záleží na skloubení osobního a pracovního života a jaká jsou například kritéria při výběru zaměstnavatele. Zeptali jsme se Jany Chludilové, FCCA Ředitelky rozvoje a vzdělávání divize Audit pro region střední a východní Evropu ze společnosti EY, co naopak u této generace hledá zaměstnavatel a co oceňuje.

Pozorujete u mladých, u tzv. generace Y jiné nároky na práci a pracovní prostředí?

U mladších kolegů vnímám celkově jiný přístup k práci. Zdá se mi, že je pro ně velmi důležitá vize / smysl, tedy chápání toho, proč mám určitou věc dělat a nespokojí se se zadáním typu „prostě to udělej“ nebo „udělej to jako vloni“. To osobně považuji za velmi přínosné, protože nás to nutí ke změně naučených postupů a k neustálé reflexi, zda to CO a JAK děláme je skutečně efektivní a účinné.

To souvisí i s větším důrazem na flexibilitu při práci, tedy větší volnost v tom jak, kde a kdy práci udělám. Tím nás nutí překonávat stereotypy typu „kdo nesedí v kanceláři, nepracuje“ :-).

CHA_5516Čeho si u zaměstnanců z řad generace Y nejvíce ceníte?

Otevřenosti, nasazení, elánu, zájmu, nadšení, zápalu pro věc, touhy se dál vzdělávat.

Jaké vlastnosti a dovednosti u nich naopak postrádáte?

Možná trochu více skromnosti a respektu k autoritám.

Co mladým EY nabízí?

Perfektní odrazový můstek pro jejich pracovní kariéru, ať už u nás či následně v jiné společnosti. Pro nové kolegy máme připravené rozsáhlé tréninkové programy kombinující měkké i odborné dovednosti a profesní vzdělávání. Hned po nástupu pracují v týmech po boku zkušenějších kolegů, od kterých se za pochodu učí přímo na jednotlivých projektech a zakázkách. Díky rozmanitosti našeho klientského portfolia poznají mnoho firem z různých odvětví a dostanou se i k velmi specifickým transakcím. Znalosti a zkušenosti, které získají již po jednom roce jsou určitě velkým přínosem do každého CV.

Co byste poradila studentům vysokých škol, kteří se chtějí ucházet o práci v EY?

Aby přišli na některou z našich akcí, aby měli možnost se potkat s potenciálními kolegy z jednotlivých divizí a vytvořit si tak vlastní obrázek o našem prostředí a kultuře.

 

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This