Muj denTomáš Klovrza získal pracovní zkušenosti ve společnosti Baker Tilly již během studia na VŠE. Pracoval v oddělení externího účetnictví na pozici senior účetní. Po absolvování Fakulty financí a účetnictví VŠE, nastoupil do KPMG, kde audituje většinou výrobní a obchodní podniky z oblasti farmaceutického, potravinářského, zemědělského nebo stavebního průmyslu. Ve volných chvílích se věnuje účetnímu poradenství v neziskovém sektoru, cestování a sportu.

5:00 Vstávám a začínám den cvičením, kterým nastartuji svůj den, náladu a metabolismus.

6:00 Připravuji snídani, rychle do sprchy, žehlím košili, vybírám kravatu a oblek.

7:00 Vyrážím na cestu ke klientovi, během které v metru odepisuji na soukromé emaily a emaily z neziskové organizace, ve které vypomáhám s účetnictvím. Pokud necestuji metrem, stihnu zavolat rodině a popřát dobré ráno své přítelkyni.

8:00 Vítám se se zaměstnanci klienta a domlouvám si schůzky.Tomáš Klovrza

8:10 Kontroluji e-maily, řeším urgentní záležitosti z předchozích zakázek, předávám instrukce juniornějším kolegům a připravuji se na dohodnuté schůzky.

9:00-10:00 Schůzka s klientem. V první řadě se snažím poznat člověka, se kterým jednám, rád poznávám lidi, velice si vážím šance setkávat se s profesionály ve svém oboru, finančními řediteli, hlavními účetními, od kterých se můžu učit a nechat se inspirovat. Následně se s nimi snažím vyřešit otázky vyplývající z probíhajícího auditu.

9:30-10:30 Zapracovávám získané informace do auditní dokumentace.

11:30-12:00 Jdeme s kolegy nebo zaměstnanci klienta na oběd. Navazuji vztahy. Některé své kolegy totiž stejně jako klienty potkávám jednou za rok, často poprvé.

12:30 Přicházím z oběda a odepíši na pár soukromých zpráv.

12:45 Rychlé kafe, abych zvýšil svou koncentraci. Připravuji se na další schůzku a zpracovávám poskytnutou dokumentaci.

13:00 Schůzka s klientem

13:30 Zpracovávám informace od klienta, pracuji na výstupech své práce, kterou předávám svým nadřízeným, procházím výstupy juniornějších členů týmu, kterou kontroluji, předávám jim své zkušenosti, následně odpovídám na otázky svých nadřízených a manažerů.

16:00 Kontroluji e-mail a odpovídám na pracovní e-maily, které nevyžadují hlubší analýzy.

16:15 Dokončuji svou práci, kontroluji své výstupy a nahrávám na sdílený server.

17:30 Odcházím od klienta a cestou odpovídám na soukromé zprávy, otázky ostatních účetních v neziskovce, a pokud mám signál, telefonuji rodině.

18:30 Přicházím domů, pouštím si televizi Cool a svůj oblíbený pořad Simpsonovi. Vařím večeři většinou steak se salátem.

19:00 Koukám na svůj oblíbený pořad Simpsonovi, večeřím a řeším absolventský ples svého maturitního ročníku po deseti letech, který organizuji.

19:30 Vypínám televizi a řeším urgentní záležitosti v neziskovce. 

20:00 Otevírám svůj pracovní email a řeším otázky/nedorozumění/připomínky svých nadřízených ke své práci.

21:30 Procházím nedokončené “working papery” a připravuji si otázky na klienta pro příští den.

23:30 Pouštím si z DVD svůj oblíbený seriál, ze kterého vnímám většinou pouze úvodní znělku, rekapituluji svůj pracovní den a usínám.

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This