Muj denPo ukončení studia na Slezské Univerzitě, Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné v roce 2004 nastoupil Petr Krčmář do společnosti KPMG, oddělení Audit průmyslových společností. V roce 2009 absolvoval půlroční stáž u KPMG UK, pobočka v Cardiffu.

Poté nastoupil do shared service centra společnosti Edwards v Brně. Po roce změnil zaměstnání a nastoupil do společnosti Siemens, kde působí dodnes na pozici Vedoucího komerčního řízení projektů v odštěpném závodě zabývajícím se výrobou parních turbín.

6:15 – budíček. Zatímco manželka chystá snídani pro naše dva syny, já se je pokouším probudit a obléci. Manželka,odjíždí do práce a já vedu naše ratolesti do školky, kde si pravidelně vyslechnu co všechny ti dva „dárečci“ zase včera provedli.Petr Krčmář

7:30 – odjezd směr práce

8:00 – příjezd do práce a start počítače. Letmá kontrola kalendáře v Outlooku, jaké meetingy“/“cally“ jsou dnes na pořadu dne.

9:00 –  konečně jsem se prohrabal hromadou emailů, které mi přistály v průběhu minulého dne po mém odchodu z práce. Pokud řešíte business téměř po celé zeměkouli, je to jedna ze stránek Vaší práce. Následuje diskuze s daňovým specialistou a obchodníkem ohledně nového potenciálního projektu v Angole.  Řeší se, jakým způsobem budou provedeny stavební aktivity v zemi, se kterou Česká republika nemá uzavřenou dohodu o zamezení dvojího zdanění.

09:30 – běžná denní agenda, live meeting s kolegy z Asie (Thajsko, Indonésie), Evropy (Izrael, UK, Turecko), kontrola přijatých plateb, ad hoc setkání s kolegy z project managementu, setkání se zákazníkem, příprava prezentace na revize projektů, studium IFRS 15 – kompletní změna revenue recognition principů atd..

11:15 – oběd s kolegy v naší závodní kantýně

12:00 – hodinový call s představiteli UK garanční pojišťovny ohledně financování nového projektu v Turecku

13:00 – komunikace s poradenskou společností v Moskvě kvůli naší ruské registraci k DPH a stálé provozovně (až v roce 2012 jsem se začal učit rusky, což je můj značný deficit)

13:30 – call se zákazníkem v Izraeli – nedošlo k uzavření smlouvy s investorem ohledně financování nové elektrárny a je nutno pozastavit běžící projekt

14:00 – příprava týdenního reportu pro německý management. Vždy začínám pohledem na mapu světa s otázkou „Tak co a kde se nám tento týden nepovedlo/Za co se můžeme pochválit“.

15:00 – kolegové v USA (východní pobřeží) jsou již pomalu v práci. Pravidelný call ohledně stavu našich projektů v USA a Kanadě

16:00 – další seance nad příchozími emaily, které se nahromadily během dne

17:00 – nejvyšší čas vypnout počítač a vyrazit směrem domů užít si děti, než půjdou spát

18:00 – společná večeře, po níž následuje Večerníček

Odebírejte novinky od ACCA

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This