O ACCA

ACCA neboli Asociace certifikovaných účetních je profesní organizace s celosvětovou působností. Sdružujeme a staráme se o odborníky v různých oblastech financí a účetnictví.

ACCA členové pracují v auditu, poradenství, finančním řízení, controllingu u mezinárodních i českých společností, stejně jako v neziskových organizacích. Úzce spolupracujeme s mnoha firmami, pro které je kvalifikace ACCA známkou širokých znalostí v oboru a předpokladem pro kariérní růst.

Každému, kdo má chuť a odhodlání k osobnímu rozvoji, nabízí ACCA kvalifikace možnost uspět sám před sebou i v rychle se měnícím světě a být špičkou ve své firmě a oboru. Nezáleží na předchozím akademickém vzdělání ani na věku. ACCA vám umožní dobře pochopit finance v jakékoli firmě. Naučíte se pracovat s čísly a rozumět jim v souvislostech.

Po celém světě nyní najdete už více než 188 000 ACCA členů a 480 000 ACCA studentů. Podporujeme je prostřednictvím sítě 100 kanceláří a center.

Od roku 2003 pořádáme každoročně pro naše členy v České republice a na Slovensku semináře, konference, diskusní setkání, obchodní snídaně a další akce, na kterých se mohou setkat nejen se zajímavými osobnostmi z byznysu, ale také se svými kolegy. Spolupracujeme s Institutem certifikace účetních, Komorou auditorů ČR, českou CFA Society a celou řadou vysokých škol v ČR i na Slovensku.

Vyzkoušejte si své znalosti!

Máte unikátní šanci napsat si o zkoušku nanečisto, a zjistit jak vypadají certifikační testy ACCA.

ACCA v číslech

studentů v ČR a SR

členů ACCA

nových zájemců začne studovat každý rok

%

studentů projde certifikací

%

studentů pracuje ve Velké Británii nebo Švýcarsku

%

členů ACCA má nadprůměrný plat

Řekli o nás

Všeobecně mám velmi ráda jakékoliv formy vzdělávání. O ACCA se ví, že patří mezi ty špičkové. Ať už je to rozsahem poskytnutých znalostí a dovedností, formou výuky a kvalitou přednášejících. Věděla jsem, že se mi získané znalosti a dovednosti už nikdy neztratí.

Jana Šorfová

Interní auditor finančních trhů a kontrolních funkcí, ČSOB

Pre mňa je to klub, z ktorého sa dajú vyberať ľudia. Takí, s ktorými sa dlhodobo poznám, takí, od ktorých sa dokážem učiť, takí, s ktorými si dokážem vymieňať znalosti a vedomosti, takí, ktorí vedia poradiť a podporiť.

Oldřich Kovář

Vedúci oddelenia interného auditu, Kronospan

Je to signál pre moje okolie, ktorý hovorí o kvalite znalostí a skúseností, ktoré mám, ale je to aj záväzok pre mňa neustále pracovať a vzdelávať sa, aby som bola schopná svojimi znalosťami a skúsenosťami vykonávať svoju prácu na požadovanej vysokej úrovni.

Jana Palková

Členka představenstva a riaditeľka divízie Ekonomika a interné služby, VSD

Kvalifikaci ACCA jsem dokončil až v USA. Nicméně tato kvalifikace je mezinárodně uznávaná a věřím, že je možné s ní získat pracovní uplatnění ve financích v kterékoliv zemi světa. Tato kvalifikace je pro mě, co se týká profesní kariéry, několikanásobně cennější než mé univerzitní vzdělání dosažené v České republice.

Tomáš Veselý

KPMG USA

Jsme také na sociálních sítích

Odebírejte novinky od ACCA

Zapište se do našeho newsletteru, aby vám neunikly poslední novinky ze světa ACCA.

Děkujeme za zapsání do mailového seznamu. Již brzy se můžete těšit na zprávy od ACCA.

Pin It on Pinterest

Share This